Officiellt namn: Statens fastighetsverk Postadress: Box 2263 Ort: Stockholm Postnummer: SE-103 16 Land: Sverige Att: Jan Hansson E-post:jan.hansson@sfv.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Property Maintenance The Swedish Embassy in Tokyo 2017-2020, Japan.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sweden.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Property Maintenance The Swedish Embassy in Tokyo, Japan. Services to be performed in Tokyo, Japan.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
98341130 Fastighetsskötsel, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 90911200 Städning av byggnader, 98341140 Vaktmästartjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.