423607-2016 - ResultatSverige-Ånge: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsinbjudan HR-System 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ånge.
Nuts-kod SE321 Västernorrlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ånge kommun och dess bolag upphandlar ett nytt HR-system. Upphandlingen avser ett leverans-, support-, drift- och underhållsavtal innehållande nyttjanderätt, tjänster för installation, parametersättning, konvertering utbildning, driftsättning, drift och förvaltning av system för personal och löneadministration.
Upphandlingen genomförs som förhandlad upphandling med föregående annonsering.
Denna förfrågan avser ansökan om att lämna anbud.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.