423680-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Arbetskläder för män
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder till bussförare
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och leverans av kläder för bussförare. Tilldelning av beklädnad inom Gamla Uppsala Buss är behovsprövad. Möjlighet att kunna hantera information om personer och statistik angående beställningar skall därför kunna hanteras genom ett beställningssystem.
Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande. GUB kan även komma att tilldela kontrakt utifrån anbudet utan föregående förhandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18140000 Tillbehör till arbetskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen