423702-2021 - PlaneringSverige-STOCKHOLM: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Geografiska informationssystem, geodata och fjärranalys
Referensnummer: NV-08781-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Se bifogat dokument
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande), 48100000 Programvara för särskild industri, 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen