See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd QlikSense
Beskrivning: Karlstads kommun bjuder in till anbudsgivning avseende Ramavtal för Qlik-konsulter för applikationsutveckling-, integrations- och konfigureringsuppdrag kopplat till Qliks programvaror och kommunens verksamhetssystem. Välkomna att lämna anbud.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110834:Lot:1