423728-2016 - ResultatSverige-Emmaboda: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pellets till fjärrvärmeverksamhet.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Emmaboda.
Nuts-kod SE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av pellets till fjärrvärmeverksamheten i Broakulla, Algutsboda och Långasjö i Emmaboda kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09100000 Bränslen, 09111400 Träbränslen
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.