423804-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillhandahållande av programvara – Upphandling av Lärplattform (LMS)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Lärplattform (LMS)
BeskrivningI arbetet med att vara en attraktiv arbetsgivare behöver Botkyrka kommun införa en digital plattform - Learning Management System, LMS, för att administrera, skapa, och distribuera lärande och utbildning till medarbetare och chefer i kommunen, vilket kommer effektivisera både undervisning, lärande och administration.
Intern identifierareKS/2025:00420
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48931000 Programvara för utbildning, 80000000 Undervisning och utbildning, 80420000 E-lärande
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av Lärplattform (LMS)