423807-2025 - Resultat
Sverige – Utrustning för venpunktering och blodprovstagning – Provtagningsmaterial inkl.vacuumrör
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelProvtagningsmaterial inkl.vacuumrör
BeskrivningProvtagningsmaterial inkl. vacuumrör
Intern identifierareVF2024-00047
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141220 Kanyler, 33141900 Blodlansetter, 33698000 Kliniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del
BeskrivningProvtagnings material inklusive vakuumrör och mikrobiologiska provtagnings produkter
Intern identifierareVF2024-00047 Provtagningsmaterial inkl.vacuumrör
Huvudklassificering (cpv): 33141220 Kanyler
Ytterligare klassificering (cpv): 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141900 Blodlansetter, 33698000 Kliniska produkter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor
BeskrivningSe kravspecifikation i upphandlings dokumenten
Ytterligare klassificering (cpv): 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141900 Blodlansetter, 33192500 Provrör, 33698000 Kliniska produkter