423825-2017 - ÄndringSverige-Vänersborg: Simulatorer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simulatorer Naturbruksförvaltningen.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34150000 Simulatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Simulatorer för träning av körteknik med skogs-, lantbruksmaskiner och andra tunga fordon.
Upphandlingen avser såväl hård- som mjukvara samt de komponenter som erfordras för säker IT-drift.