423826-2017 - ÄndringSverige-Uddevalla: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av serviceavtal, SLA för telefonisystem.
Referensnummer: KS 2017-543
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla och Vänersborgs kommuner avser upphandla serviceavtal, SLA för telefonisystemen. Kommunerna samverkar idag kring telefoni och både växlar och Trio servrar är ihopkopplade. Nuvarande avtal på SLA löper ut och kommunerna behöver upphandla ett nytt avtal.