2. Förfarande
Förfarande
Titel: K0051.002 Prefabricerad skjutbana Karlsborg
Beskrivning: Entreprenaden/leveransen omfattar färdig mobil lösning av skjutbanor med tillhörande försörjningsutrymmen. Bygganden ska kunna demonteras och flyttas om och när behovet uppstår på annan plats, om den nuvarande platsen inte längre är strategisk placerad. Bygganden ska vara ansluten till en angränsad byggnad.
Intern identifierare: 4495/2011
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Inbjudan