423886-2017 - ResultatSverige-Landvetter: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänst, Mindre entreprenader för GOT.
Referensnummer: SDA 2017-00557
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gäller för belopp mellan 0-10 MSEK.
Ramavtal kommer att tecknas med flera leverantörer.
Mindre byggentreprenader för Göteborg Landvetter Airport (GOT) som inkluderar följande yrkeskategorier:
— Snickare/Träarbetare,
— Inredningssnickare,
— Golv/mattläggare,
— Plattsättare,
— Rivningsarbetare,
— Betongarbetare,
— Murare,
— Undertaksmontör,
— Måleri,
— Glas och metall,
— Smidesarbeten,
— Byggnadsplåtsslagare,
— Takmontör,
— Håltagning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal gäller för belopp mellan 0–10 MSEK.