42389-2018 - ÄndringSverige-Örebro: Medicinsk programvara
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalitetsuppföljningssystem
Referensnummer: 17RS6972
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48180000 Medicinsk programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Medicinskt kvalitetsuppföljningssystem som kan leverera primärvårdsindikatorer från journaldata till nationellt system för kvalitetsdata.