2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av hög-spänning system och ställverk
Beskrivning: Upphandlingen avser Drift och underhåll av hög-spänning system och ställverk till Region Halland.
Intern identifierare: RS250241
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31214000 Ställverk, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45315400 Högspänningsanläggningar, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 50000000 Reparation och underhåll, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 51111300 Installation av transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000