Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Premium väderskydd och hållplatsutrustning.
Referensnummer: Dnr 224/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44212321 Busskurer
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörer inbjuds härmed att ansöka om att få lämna anbud i Skånetrafikens upphandling av premium väderskydd och hållplatsutrustning i kollektivtrafiken.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928400 Utrustning för allmän plats, 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 37535280 Utomhusbänkar, 45213315 Byggnation av busskur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen