424012-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Behandling av data
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Server- och Lagringssystem med tillhörande programvara samt Kompetensstöd, SLL833
Referensnummer: LS 2018-1134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72310000 Behandling av data
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 72317000 Datalagring, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen