42407-2018 - ÄndringSverige-Strängnäs: Säkerhetstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: KS/2017:627-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bevakningstjänster i form av förebyggande arbete, rondering med "kommunbil", åtgärdsjour, larmcentraltjänst, störningsjour m.m.