42409-2022 - PlaneringSverige-Lidingö: Ljudisoleringsarbeten
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Bullerskydd
Referensnummer: 22/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45323000 Ljudisoleringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928230 Bullerplank, 90742000 Tjänster med avseende på buller, 90742200 Bullerskydd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen