Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal gällande tandvårdsutrustning och service/underhåll. Denna upphandling omfattar även Installation/montering av tandvårdsutrustning samt utbildning av användare och servicepersonal.
Upphandlingen består av följande objekt:
2. Operationsbelysning
5. Utrustning för rengöring, desinfektion och smörjning med kemisk desinfektion