42411-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beväringsgatan, Nybyggnad förskola, Generalkonsult
Referensnummer: N230-0613/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar generalkonsultuppdrag för projektering av ramhandlingar/förfrågningsunderlag för upphandling av totalentreprenad för nybyggnad av en förskola med 6 avd.