424125-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Riksfärdtjänst
Referensnummer: UH-2021-52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bokning av Riksfärdtjänst och RIAK i samband med anslutningsresor för uttag vid behov under avtalstiden.
Kunden förbinder sig inte att utta en viss volym under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sannolik volym för avrop på avtalet baserad på historisk inköpsvolym beräknas till 2 400 000 SEK för avtalsperioden 4 år.