Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av klientdatorer, mobiltelefoner, surfplattor, tillbehör samt tillhörande produktnära tjänster.
Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) Leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30213100 Bärbara datorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 32250000 Mobiltelefoner, 64212000 Mobiltelefontjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen