Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bistånd handledning gällande kurser i programmering och GIS
Referensnummer: LTU-2166-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72310000 Behandling av data
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta uppdrag avser stöd i undervisning i dessa kurser:
• ArcGIS (L0005B)
• Introduktion till programmering och C# (L0002B)
• Databaser, en introduktion (L0003B)
Kurserna går på svenska.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72227000 Konsulttjänster för dataanalys, 72240000 Systemanalys och programmering, 72266000 Programkonsulttjänster, 72310000 Behandling av data, 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen