2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förhandsannons – Kommande upphandling av ny skola med idrottshall i Bälinge
Beskrivning: Uppsala kommun Skolfastigheter AB planerar att genomföra en upphandling av en totalentreprenad för byggnation av en ny skola i Bälinge, Uppsala kommun.
Intern identifierare: SFB-2025-00343
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete