424201-2018 - PlaneringSverige-Växjö: Hörapparater
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till leverantörsvisning av hörapparater
Referensnummer: 2018-09-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33185000 Hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg tillsammans med Landstinget Blekinge och Region Halland erbjuder leverantörer möjlighet att presentera sina produkter inom produktområdet Hörapparater. Vi önskar att uppdatera oss på lämpliga produkter som finns på marknaden och som är på väg in på marknaden inom angivet område, så att vi kan ställa relevanta krav i vår kommande upphandling.
Efter presentationerna kommer vi att ta ställning till om nuvarande avtal förlängs det sista året eller om ny upphandling kommer att genomföras.
Datum för presentationerna är 5 och 6 december 2018.
Platsen för presentationerna är Region Kronoberg, Nygatan 20 i Växjö.
Varje leverantör erbjuds en (1) timmes presentation. Möjlighet finns att komma 30 minuter före utsatt tid för uppackning av produkter.
Svar lämnas till Åsa Brohlén via epost: asa.brohlen@kronoberg.se senast 23 november 2018.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se ovan.