Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SFF - Schemaläggning, närvaro- och frånvarosystem
Referensnummer: SFF - 943/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31711310 System för närvaroregistrering
II.1.4.
Kort beskrivning
Skol- och fritidsförvaltningen vid Helsingborgs stad genomför en upphandling av system för Schemaläggning samt närvaro- och frånvarohantering inom grundskola, gymnasium.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31711310 System för närvaroregistrering, 35123300 Närvarosystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen