Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hisservice
Referensnummer: UH-2020-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45313000 Installation av hissar och rulltrappor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett Ramavtal med en (1) anbudsgivare för att utföra s.k. hisservice enligt gällande lag samt åtgärder för moderniseringar av hissarna och reparationer som beror på åverkan, utifrån efterfrågat behov under avtalets hela löptid. Omfattningen av upphandlingen i sin helhet framgår av förfrågningsunderlagets samtliga handlingar. Ramavtalet omfattar inte några garantier om inköpsvolymer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen