Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Ramavtal för telefoner.
Referensnummer: ITS 2.1.2-20-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avropsberättigade myndigheters/motsv. behov av telefoner (mobiltelefoner/smartphones, stationära telefoner, konferenstelefoner etc.) för såväl fasta som mobila telefonnät, IP-telefoni samt produktnära tillbehör och tjänster enligt angivna krav och förutsättningar i denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32550000 Telefonutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen