424294-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredning möbler Liljeholmskajen
Referensnummer: 18/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stadsarkiv upphandlar inredning (möbler) av varierande slag till sin nya verksamhet i Liljeholmskajen. Inredningen delas upp i segment/områden där anbudsgivare kan lämna anbud på delar av område eller alla områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39130000 Kontorsmöbler, 39134000 Datormöbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39200000 Inredning, 39500000 Textilvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen