See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Markentreprenader
Beskrivning: Ramavtalet omfattar markentreprenader och olika åtgärder på markanläggningar inom förskolor, skolor, äldreboenden, idrottsanläggningar, arrendegårdar, bostäder och centrumanläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Huddinge Samhällsfastigheter, område 1, 2, 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131717:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Huge Bostäder, område 1, 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131717:Lot:2