2. Förfarande
Förfarande
Titel: Parkeringssystem
Beskrivning: Helsingborgshem upphandlar ett parkeringssystem. Uppdraget omfattar leverans och införande av ett parkeringssystem. Parkeringssystemet ska kunna tas i drift i samband med byte till nytt fastighetssystem (Vitec), i början av kvartal 4, 2024. Systemet ska stödja Helsingborgshems behov av funktionalitet inom bland annat uthyrning, parkeringstillståndshantering, avtalshantering och köhantering.
Intern identifierare: 23/74
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 34926000 Parkeringsledningssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000