Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Head of Programmes GRP
Referensnummer: SU481-0019-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79990000 Diverse företagstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
The Global Resilience Partnership (GRP) seeks innovation and scaling leadership support from July/ Augusti 2021 to July 2024.
The GRP seeks to procure one consultant to lead the secretariat’s work on programme design, implementation, monitoring, evaluation and learning (MEL). This is also a result of the re-organisation of the GRP secretariat following the appointment of the previous Head of Programmes as CEO.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79420000 Managementtjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen