424451-2018 - ResultatSverige-Västervik: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dokument- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: U-074-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerviks kommun upphandlar ett koncerngemensamt dokument- och ärendehanteringssystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen