Regionen har för avsikt att teckna avtal med en Leverantör för leverans av läkemedelsförsörjningstjänster inklusive steril extempore. Leverantören ska utifrån upphandlingsdokumentens ställda krav ansvara för läkemedelsförsörjningsprocessen från ordermottagning till fullgjord leverans till Regionens fastställda avlastningsplatser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33600000 Läkemedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen