424474-2020 - ResultatSverige-Södertälje: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1023[A/B] Rörservicearbeten/ Installationsarbeten Södertälje, Telge AB, Nykvarn och Salem
Referensnummer: 20/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal, indelat i två anbudsområden, avseende:
TI 2020-1023 A= Akuta och planerade rörservicearbeten i lägenheter och allmänna utrymmen
TI 2020-1023 B= ombyggnad Fjärrvärmecentraler, rivning, installationer.
Anbudslämnare har möjlighet att lämna anbud på ett eller båda anbudsområdena.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen