See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VAN-operatör, Peppol accesspunkt och leverantörsportal - Falu kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leveransavtal, installation och införande av en operatörstjänst för fakturahantering. Avtalets syfte är att kommunen ska kunna ta emot ingående fakturor och skicka utgående fakturor. Kommunen efterfrågar specifikt följande tjänster: 1. Fakturahantering för utgående elektroniska fakturor via Peppolnätverket samt möjlighet till routing mot andra VAN. 2. Fakturahantering för inkommande elektroniska fakturor via Peppolnätverket samt möjlighet till routing mot andra VAN. 3. Orderhantering enligt Peppol och Edifact 4. Peppol accesspunkt 5. Leverantörsportal för elektroniskt faktura-och orderflöde”
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72318000 Dataöverföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107458:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72416000 Programuthyrare, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster