424488-2022 - ResultatSverige-Älmhult: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: INK 2021/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bevakningstjänster inom nedan områden:
1) Bevakning: ronderande och vid behov stationär
2) Larm: uthyrning av personlarm och larmväska; utryckning till larmade objekt, personlarm och larmväska
3) Parkeringsvakt
Ytterligare information om upphandlingen framgår av upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen