Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för personalplanering
Referensnummer: 235-40/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende personalplaneringssystem.
SSBF avser att upphandla ett system som är lokalt installerat i egen servermiljö, därmed är det ej aktuellt med molnbaserade lösningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48517000 IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen