424506-2026 - Resultat
Sverige – Tillhandahållande av programvara – Upphandling av utbildningssystem (LMS) som molntjänst (SaaS)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av utbildningssystem (LMS) som molntjänst (SaaS)
BeskrivningMyndigheten för civilt försvar avser upphandla ett Utbildningssystem, Learning Management System, LMS, för att administrera, skapa, och distribuera lärande och utbildning till medarbetare och chefer.
Intern identifierare26/28
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000