424511-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Återförsäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative Terrorism Reinsurance for the City of Gothenburg and City Owned Companies on Behalf of Försäkrings AB Göta Lejon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66700000 Återförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Facultative terrorism reinsurance for the primary property programs with an approximately insured values of 270 000 000 000 SEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen