2. Förfarande
Förfarande
Titel: Finansiering och återtag av IT-utrustningar
Beskrivning: Kommunalförbundet Norrvatten inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i upphandlingen med benämningen ”Finansiering och återtag av IT-utrustningar”. Anbudet ska lämnas enligt förutsättningarna som framgår av upphandlingsdokumentet inklusive bifogade bilagor. Upphandlingen genomförs av Kommunalförbundet Norrvatten med org.nr 556527-3694, som är den upphandlande myndigheten. Käppalaförbundet med org.nr 222000-0117, har rätt att göra avrop från ramavtalet.
Intern identifierare: NV2025-104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63121000 Lagring och hämtning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000