Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern utvärderare MECO 2019
Referensnummer: C2019/668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlstads universitet och Høgskolen i Innlandet är svensk respektive norsk projektledare för projektet Music Ecosystems Inner Scandinavia (MECO) som genomförs med stöd från Interreg Sverige-Norgeprogrammet under perioden 1.9.2018 - 31.8.2021.
Karlstads universitet upphandlar en extern utvärderare i syfte att fånga projektets resultat i förhållande till insatsområde ”Innovativa miljöer” och utvärdera om det gränsöverskridande mervärdet har uppnåtts.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 73200000 FoU-rådgivning, 73210000 Forskningsrådgivning, 73220000 Utvecklingsrådgivning, 73300000 Planering och genomförande av forskning och utveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen