424522-2020 - ResultatSverige-Solna: Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elkonsult
Referensnummer: UH-2020-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för El-konsulttjänster för löpande uppdrag inom ny- och ombyggnadsprojekteringar. Ramavtal kommer att tecknas med tre konsultföretag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal elkonsult