See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av avtal avseende konsulttjänster - utveckling av e-tjänster och system för tillsynsverksamhet
Beskrivning: Swedac önskar upphandla konsulttjänster för vidare utveckling och förvaltning av befintligt system för tillsynsverksamhet och e-tjänster. Swedac har idag ett webbaserat system för planering och genomförande av tillsynsverksamheten. Systemet är i flera delar under utveckling. Till systemet finns en extern del med e-tjänster kallad ”Mina sidor” för Swedacs ”kunder” och konsulter. E-tjänsterna är integrerade via egenutvecklat API mot dokumenthanteringssystemet W3D3 och Microsofts Dynamics CRM.
Intern identifierare: 24/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande. Anbuden ska vara Swedac tillhanda senast 2024-05-03.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 750 arbetade timmar