Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS-tjänster
Referensnummer: 21/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun upphandlar åt framförallt AB Tierpsbyggen VS-tjänster inom område västra: Månkarbo, Kyrkbyn, Söderfors och Mehedeby samt område Östra: Karlholm, Skärplinge, Lövstabruk, Edvalla. TEMAB, Tierps kommun och Kommunfastigheter AB är avropsberättigade från detta avtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen