2. Förfarande
Förfarande
Titel: Restspänningsmätning
Beskrivning: Ramavtalet omfattar följande; - Röntgendiffraktometer för mätning av restspänningar samt restaustenit - Transportlådor för utrustningen - Utbildning - Programvara för att mäta och utvärdera resultat - Manualer - Garantibevis, mm
Intern identifierare: 24/82
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000