424596-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Särskilt boende Älgstigen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSärskilt boende Älgstigen
BeskrivningUtvärderingen utgörs av en prismatris enligt Kvalificeringsprövning & utvärdering. I upphandlingen anges ett anbudspris för entreprenaden samt ett pris för option, solceller. Vidare anges ett a´pris på tillkommande/avgående m pålning som multipliceras med en fiktiv mängd 500m. Anbudspris + optionspris solceller + a´pris x 500m utgör upphandlingens utvärderingspris som utvärderas. Summan av totala anbudspriset blir ett utvärderingspris. Det är det lägsta utvärderingspriset som kommer att antas.
Intern identifierare25/1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter, 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård, 45215200 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för socialtjänsten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000