424601-2016 - ResultatSverige-Bengtsfors: Mätningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom MBK verksamhet och GIS.
Referensnummer: UH-2016-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71355000 Mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal avseende konsulttjänster inom MBK och GIS för perioden 1.1.2017 – 31.12.2019.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av MBK- och GIS-tjänster.