Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastmaskin till Hovgården
Referensnummer: 2019-0023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ny lastmaskin till Hovgårdens avfallsanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34140000 Tyngre motorfordon, 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144510 Fordon för avfall, 34144710 Hjullastare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen