2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll Gatubelysning
Beskrivning: Upphandlingen avser drift och underhåll av Kungsbacka kommuns gatubelysning på gator, gång- och cykelvägar, parker, parkeringar samt vissa broar och tunnlar. Uppdraget omfattar felavhjälpning, planerat underhåll, besiktningar, funktionskontroller och service. Entreprenören ska säkerställa funktion och trafiksäkerhet i ett varierat område med flera väghållare.
Intern identifierare: 2026-00077
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45316100 Installation av utomhusbelysning
Ytterligare klassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000